МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Вучиќ: Ќе видиме дали ќе има предвремени парламентарни избори во 2022 година

Beograd, 24. maja 2019. - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vucic primio je decu ucesnike Svesrpskog decjeg sabora. FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIC/ bg

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека ќе се „види“ дали покрај редовните претседателски избори во 2022 година ќе се одржат и вонредни парламентарни избори.

„Кој ќе ги бојкотира или не – и ќе видиме“, рече Вучиќ пред новинарите во Палатата на Србија, додавајќи дека истражувањата покажуваат дека ниту една опозициска партија нема да влезе во парламентот денес.

Вучиќ тврди дека еден дел од опозицијата има повеќе медиумски простор од него и неговата Српска напредна партија.

„Не се виновни медиумите, како што тие би сакале да кажат, но неподготвеноста, недостатокот на идеи и нападите врз сè што е направено и кажано“, додаде тој.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial