МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Вучиќ вечерва ќе го објави името на мандаторот

Beograd, 24. maja 2019. - Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vucic primio je decu ucesnike Svesrpskog decjeg sabora. FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIC/ bg

Српската напредна партија, која има апсолутно мнозинство во парламентот, закажа седница на претседателството на партијата за денеска, што треба да биде еден од најконкретните чекори кон формирање нова влада.Претседателот на Србија и лидер на СНС, Александар Вучиќ, претходно најави дека ќе разговара за неговиот предлог за премиер со неговите сопартијци, а во текот на оваа недела, неговото име треба да биде објавено во јавноста.

Како што дознава српски „Kурир“, претседателот Вучиќ , името на мадаторот ќе го објави денеска во 20 часот, по завршувањето седницата на партијата.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial