МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Во Србија регистрирани 62 нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа на коронавирус во Србија се тестирани 7.411 лица, од нив 62 биле позитивни, додека починало едно лице.Според последните податоци на Министерството за здравство и Институтот „Батут“, на респиратори во болниците ширум Србија се наоѓаат 20 пациенти.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial