МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

ВМРО-ДПМНЕ: Мамурните соопштенија на СДСМ не може да покријат дека ја покачија струјата и парното

Веројатно луѓето во СДСМ се уште под импресија на новогодишната атмосфера па се уште пуштаат мамурни соопштенија.

Едно од главните ветувања на СДСМ пред да дојдат на власт беше враќање на евтината тарифа за струја.Денес СДСМ е партијата која ја покачи цената на струја неколкупати од кој последниот пат е за над 15 проценти, меѓу другото ја укина и евтината тарифа. Ковачевски е добар пиун на Заев, но лош лидер за граѓаните.  Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial