МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Вицепремиерот Димитров позитивен на коронавирус

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров, е позитивен на коронавирус.

Тој ова го објави на неговиот Facebook профил.

„Се подготвував за посета на Луксембург, ама тестот покажа дека јас веќе сум имал опасен „гостин”. Нека продолжи да вирее без да го забележувам многу и побрзо да го снема. Чувајте се луѓе, да сте здрави и живи сите!“, напиша вицепремиерот за европски прашања во својата објава. 

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial