МЕДИАЦЕНТАР

Нова страница за информации

Албанија ѝ го предаде на Италија „вујкото“ на Ндрангета

Бујар Сејдини, познат по прекарот „џаџаи“ (вујко“ во криминалната италијанска организација Ндрангета е испорачан во Италија поради трговија со наркотици.Тој беше уапсен уште во јули во Тирана, испорачан е во понеделникот, а италијанските власти го сомничат дека учествувал во шверц на кокаин, и дека патувал од Италија во Шпанија за да купи 20 килограми од наркотикот. Неговата екстрадиција е одобрена во октомври.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial