Нова страница за информации

Албанија ги спушти рампите на границата со Косово

Албанскиот Национален центар за управување со границите донесе одлука да забрани влез на автомобили што доаѓаат од територијата на Косово. Како што се соопштува, одлуката стапува во сила од 06:00 часот изутринава.

Влез преку Косово на територијата на Република Албанија ќе им биде дозволен единствено на возилата за прва помош, владините возила и транспортот на хранителни продукти.

Мерките ќе останат во сила до 15 март.

Ве молиме следете не и стиснете лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Sekerko All rights reserved. | Newsphere by AF themes.
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial